شستشوی لباس‌های ورزشی

شستشوی لباس‌های ورزشی یکی از دغدغه های ورزشکاران است. از جمله نگرانی‌هایی که در رابطه با شستشوی لباس‌های ورزشی و همچنین کیت‌های ورزشی تیم‌های محبوب وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بلند شدن و ترک ترک شدن لیبل و تگ های روی لباس

ایجاد تغییر در بافت پارچه و همچنین تغیر سایز لباس

از دست دادن کیفیت و ظاهر پیشین   

همچین از دست دادن کارایی لباس ورزشی

پ. ن: منظور از کارایی در لباس ها و به خصوص کیت های ورزشی، میزان جذب رطوبت و عبور جریان هوا برای خنک سازی بهتر در بافت پارچه ی لباس های ورزشی است.

اما چه باید کرد تا کمترین تغییری هم در لباس ورزشی پس از شستشو ایجاد نگردد؟ 

در این مقاله که توسط آفام کیت تهیه و نوشته شده است، بهترین روشها ذکر میشوند تا پس از خرید و استفاده از لباس‌های ورزشی آفام کیت، از خرید خود بهترین تجربه را داشته باشید و دچار کمترین مشکل شوید.

بیشتر کیت‌های ورزشی یا به طور کامل از الیاف مصنوعی و یا به طور ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی هستند که تمیز کردن و خشک کردن آن ها آسان است. با این حال، این لباس‌ها برای هک کردن شماره ها، نام ورزشکار، نمادهای تیم یا لیگ مربوطه بر روی آنها، باید پرس گرم بشوند که در هنگام شستشو نیاز به مراقبت‌های بیشتری دارند تا از آسیب دیدن پارچه و لیبل و تگ های پرس شده بر روی آن جلوگیری شود.

پ. ن: البته علاوه بر رعایت کردن نکات صحیح شستشوی لباس ورزشی، کیفیت لباس ورزشی شما هم تاثیر مستقیم در طول عمر آن دارد. از این نظر آفام کیت با استفاده از به روز ترین و با کیفیت ترین مواد در ساخت کیت‌های ورزشی خود خیال مصرف کننده را راحت کرده است.

شستشو با ماشین لباسشویی یا به صورت دستی؟

یکی از سوالات مهمی که برای شستن لباس های ورزشی پیش می آید این است که آیا می‌شود کیت ورزشی خود را با ماشین لباسشویی شست؟

در پاسخ به این سوال باید این را بدانید که شستشو با روش دستی و ماشین لباسشویی امکان پذیر است اما اگر می‌خواهید به طور کامل مطمئن باشید که لباس شما آسیبی نمی بیند، ما به شما توصیه میشود که آن را با دست بشویید; چرا که هنگامی که لباس خود را به وسیله ماشین لباسشویی می شویید، ممکن است الیاف پارچه آسیب ببینند.

شستشوی بدون آسیب زدن به لباس ورزشی

1. لکهها را به صورت دستی جدا کنید.

قبل از قرار دادن پیراهن یا شلوار ورزشی خود در محیط شستشو، لکه‌های سخت روی پارچه و برچسب‌ها را از بین ببرید. لکه‌های عرق راحت تر از بین می روند، اما خون،سس ها (مثل خردل و کچاپ و …) یا ماءالشعیر نمی‌توانند به راحتی از بین بروند. در اینجا چند روش برای چگونگی خلاص شدن از شر این لکه‌ها قبل از شستن کیت ورزشی، آورده شده است:

         ناحیه لکه دار را در آب سرد خیس (مرطوب) کنید.

         ماده پاک کننده لکه را پیش از پاک کردن روی لکه بمالید. (می‌توانید از سرکه، صابون یا شامپو به عنوان ماده پاک کننده استفاده کنید.)

         آن را به آرامی با یک اسفنج یا یک مسواک نرم پاک کنید و رطوبت اضافی آن را بگیرید.

         قبل از اینکه لکه‌ها سخت‌تر شوند، آنها را در اسرع وقت پاک کنید.

2. لباسهای خود را برای شستشو آماده کنید

لازم است رنگ کیت‌های ورزشی خود را در نظر بگیرید (در صورت شستن همه لباس های ورزشی باهم) و سایر لباس‌هایی که در حال شستن آنها هستید:

لباس سفید خود را به طور جداگانه بشویید زیرا ممکن است که رنگ سایر لباس‌ها را در هنگام شستشو به خود بگیرد. همچنین لباس سیاه را جداگانه بشویید زیرا ممکن است رنگ آن ترشح شود و بر روی دیگر لباس‌های رنگی لکه ایجاد کند (حتی تمام رنگ آن تغیر کند.)

از شستن کیت ورزشی خود با شلوار جین آبی خودداری کنید زیرا این کار ممکن است باعث ایجاد لکه‌های آبی در لباس‌های شما شود.

خشک کردن بدون آسیب زدن به لباس ورزشی

از روش‌های نادرست برای خشک کردن لباس ورزشی خودداری کنید. زیرا ممکن است باعث آسیب به پارچه و لیبل و تگ های پرسی بر روی آن بشوند. مراحل زیر را برای خشک کردن لباس مناسب خود انجام دهید:

          پس از شستشو ، آن را مجدد پشت و رو کنید و تکان دهید (باد بدهید). این کار از چسبیدن استیکرها و لیبل و تگ های پرسی به یکدیگر جلوگیری می‌کند.

         لباس ورزشی خود را صاف زیر آفتاب آویزان کنید. ممکن است نیاز باشد آن را با پارچه نازک بپوشانید تا از گرمای بیش از حد خورشید محافظت کنید چرا که نور مستقیم آفتاب باعث آسیب به لباس شما می‌شود.

         در استفاده از خشک کن خودداری کنید زیرا گرمای زیاد باعث ترک خوردگی حروف و اعداد می‌شود. به همین دلیل از اتو زدن نیز خودداری کنید.    

تیم آفام کیت سعی بر این دارد تا در تمامی موارد استفاده شده در تولیدات خود، مرغوب ترین متریال ها (مواد) از نظر کیفیت و به روز بودن را استفاده کند. تلاش همیشگی ما رضایت مصرف کنندگان است.

” کیفیت اتفاقی نیست “

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *